» » EMLAKTA SONDAKİKA »

Tepe İnşaat, Narlife projesi ile LEED sertifikası hedefinde!

Tepe İnşaat, Maltepe'de 609 konuttan oluşan ve 29 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde 230 milyon TL'lik yatırımla hayata geçireceği Narlife projesi ile LEED Çevre Dostu Değerlendirme Sistemi sertifikası almayı hedefliyor

Tepe İnşaat, Narlife projesi ile LEED sertifikası hedefinde!

Akıllı ve çevre dostu bina konsepti doğrultusunda geliştirilen Narlife ile Tepe İnşaat, altın seviyesinde LEED sertifikasyonu hedeflerken, bu yöndeki çalışmalarını sürdürüyor. Çevre dostu binalar konusunda gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında farklı referansları bulunan Altensis'in danışmanlığı doğrultusunda yürütülen çalışmalarda, projenin tasarım ve inşaat aşamasında LEED kriterlerine uyum sağlaması ve yapılaşmanın çevreye verdiği olumsuz etkilerin önlenmesi hedefleniyor. Tepe İnşaat'ın Narlife projesiyle temel amacı, kullanılan stratejiler ve sistemler sayesinde, proje tamamlandıktan sonra oluşacak işletim giderlerini azaltarak bu doğrultuda bina sakinlerinin aidat yükünün en aza indirilmesi. Çevre dostu ve yeşil bina kavramının, sadece projenin çevresini yeşillendirmekten ibaret olmadığını, bunun daha çok bütünsel bir yaklaşımla hareket etmeyi gerektirdiğini söyleyen Tepe İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Berna Erkartal, "Bu tür projelerin sahip oldukları özellikler ve projede uygulanan stratejiler sayesinde enerji, su ve kaynak verimliliği ile karbon emisyonlarının azaltılması ve bina kullanıcılarına yaşanabilir bir ortam sağlanması hedefleniyor" dedi.

Erkartal'ın verdiği bilgiye göre, Narlife projesinin, LEED sertifikasyonu başlıkları çerçevesinde incelenen projelerde olduğu gibi, toplu taşıma ve alternatif ulaşım sistemleri açısından konumu da göz önünde bulunduruldu. Ayrıca LEED sertifikasyonu kapsamında, projedeki su tasarrufu, enerji verimliliğinin artırılması, tasarımı ve sistem seçimi de değerlendiriliyor. Projenin iç hava kalitesinin artırılması ve kontrolü, insan sağlığına zararlı uçucu maddelerin, sigara dumanının engellenmesi ve iç ortamdan uzaklaştırılması, gün ışığından yararlanabilme gibi konular da LEED kapsamında değerlendirilen ve puanlanan başlıklar arasında.

Dünya

Haberin Alındığı Kaynak»www.emlaktasondakika.com

EN SON EMLAK HABERLERİ

 • Gurbetçiye askerlik bin euroya düşüyor 19:52

  Gurbetçiye askerlik bin euroya düşüyor Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa'da yaşayan gençlerden askerlik için alınan 6 bin euroyu seçimlerden sonra bin euroya düşüreceklerini söyledi.

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 19:52 F5Haber'de Oku
 • Ambalajda yeni dönem 19:12

  Ambalajda yeni dönem Ekonomide metal ambalaj pazarı hızla büyüyor. Geri dönüşüm avantajı ve yükselen çevre bilincinin rüzgârını arkasına alan sektör, 2016'da 115 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacak

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 19:12 F5Haber'de Oku
 • Et, işçinin yemeğinden çıktı 18:47

  Et, işçinin yemeğinden çıktı Spekülasyonla fiyatları tavan yapan et, dar gelirlinin öğününden çıktı. Şirketler artan maliyete katlanmamak için tabldot mönüsünden eti çıkarıp yerine sebzeyi ekledi

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 18:47 F5Haber'de Oku
 • Ehliyetler değişiyor 18:12

  Ehliyetler değişiyor 'Karayolları Trafik Yönetmeliginde Degisiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ömür boyu ehliyet dönemini kapattı.

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 18:12 F5Haber'de Oku
 • Türk devinden büyük bomba! 17:42

  Türk devinden büyük bomba! Turkcell, Ukraynalı mobil operatör Trimob'u satın alma sürecini başlattı.

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 17:42 F5Haber'de Oku
 • Süte ruble darbesi! 17:07

  Süte ruble darbesi! Ulusal Süt Konseyi Başkanı Çallı "Rusya'da ekonomik kriz devam ediyor, ruble her geçen gün değer kaybederken şu anda süt üreticileri garantisini almadan Rusya'ya ihracat yapmak istemiyor" dedi.

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 17:07 F5Haber'de Oku
 • Yıkılan bina sayısında rekor! 15:02

  Yıkılan bina sayısında rekor! Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte adeta baştan sona yenilenen Türkiye'de dönüşüm kapsamında yıkılan bina sayısı rekor seviyelere ulaştı. İstanbul başı çekti.

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 15:02 F5Haber'de Oku
 • Sokaktaki israf bitiyor 14:47

  Sokaktaki israf bitiyor İstanbul Light Aydınlatma Fuarı, 2.5 milyar doları bulan sektörün rekabet gücünü artıracak etkinliklerle kapılarını açtı.

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 14:47 F5Haber'de Oku
 • Başbakan az önce açıkladı! Memura büyük müjde! 14:47

  Başbakan az önce açıkladı! Memura büyük müjde! Davutoğlu burada yaptığı konuşmada memurlara 'ek derece' müjdesi verdi

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 14:47 F5Haber'de Oku
 • Emekliye ucuz eve beş kala 14:17

  Emekliye ucuz eve beş kala Emeklilerin TOKİ'den ucuz ev talebi hayata geçiyor... Konu, Başbakan Davutoğlu'nun önüne geldi. Kirada oturan emeklilerin gözü Başbakan'da...

  EMLAK EKİ » 18.04.2015 14:17 F5Haber'de Oku