» » EMLAKTA SONDAKİKA »

Şahinbey Belediyesi Mavikent Konutları'nda bin kişiyi ev sahibi yaptı!

Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olması amacı ile yapılan ve büyük bir sabırsızlıkla beklenen Mavikent Konutları kura çekilişi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katılımıyla gerçekleştirildi

Şahinbey Belediyesi Mavikent Konutları'nda bin kişiyi ev sahibi yaptı!

Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olması amacı ile yapılan ve büyük bir sabırsızlıkla beklenen Mavikent Konutları kura çekilişi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Şahinbey Belediyesi'nin aylık 4 yüz liraya dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yaptığı ve yapımı Kasım ayı içerisinde tamamlanacak olan Mavikent Konutları'nın sahipleri Karataş'taki Şahinbey Spor Salonu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in ve binlerce kişinin katılımı yapıldı.

Mavikent Konutları'ndan ev sahibi olmak için 10 bin 5 yüz 65 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapan vatandaşlardan toplam geliri en az olan 5 bin kişi tespit edildi. Yapılan kuraya maddi durumu en düşük 5 bin vatandaş alındı. Düzenlenen törende 5 bin vatandaştan bini bugün Mavikent Konutları'ndaki evlerine kavuştu. İsimlerin okunmasıyla büyük bir mutluluk yaşayan aileler, sevinç gözyaşları döktü. Ev sahibi olan aileler, sevinçlerini aile fertlerine sarılarak yaşadı.

Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı bu çalışmanın Türkiye'de örnek bir çalışma olduğuna dikkat çekerek, "Sizinle beraber millete hizmet etme yolculuğumuza çıktığımızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Önce insan dedik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. Eşefi mahlukat olarak doğan insan nasıl yaşayacak. Yaşayabilmesi için en temel insan ihtiyacının giderilmesi gerekiyor. Barınma, yaşam, eğitim hakkı istihdam hakkı her alanda sosyal alanda kültürel alanda ekonomik alanda bir insanın insanca yaşayabilmesi için onurluca yaşayabilmesi için geleceğe dair ümitlerin devam edebilmesi için ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor. Hamdolsun 10 yılımız geçti. Bugün takım olarak hizmetkarınız olmaya devam ediyoruz. O kadar önemli bir şey ki kendi vizyonu olmayan kendi buradaki yaşayan insanları düşünmeden kader birliği yapmadan hastalıkta sağlıkta iyi günde kötü günde beraber olalım anlayışı olmadan, işte bizden önce olduğu gibi bu güzelim marka şehri biri gri bölgeye dönüştürüp bir çarpık kentleşmeye dönüştürdüler. Ama biz Türkiye'de Sayın Başbakan'ımızın liderliğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde olmak üzere şuanda bütün Türkiye'de şehirlere bir kimlik kazandırıyoruz" dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Geçtiğimiz yıl stadyumda 2 yüz 50 konut için kura çekmiştik. Orada bir söz vermiştik. Demiştik ki kendisine ev çıkmayanlar üzülmesin. İnşallah bu konutların devamı gelecek. Şimdi bu gün bin tane daha konutumuzun kurasını çekiyoruz. Bin ailemizi daha sevindirmiş olacağız. Ama buradaki en büyük üzüntümüz, gönül istiyor ki tüm müracaat eden vatandaşlarımıza ev verelim. Ama hedefimiz bu ve bu hedefimizden vazgeçmiş değiliz. İnşallah 6 ay sonra tekrar yine bin tane daha konutun kurasını çekeceğiz. Sizlere dağıtımını yapacağız. Şimdi bin aile sevinecek ama diğer aileler gönlü buruk olacak. Onlar da üzülmesinler. Hedefimizi büyük koyduk. Herkes ev sahibi olana kadar bu çalışmalarımız devam edecek. Ama aynı anda 10 bin 5 yüz 65 kişiye konut vermemiz mümkün değil. Bir taraftan da kentsel dönüşüm yapıyoruz. Kentsel dönüşüm alanlarımızı depreme dayanıksız, park olmayan, doğru düzgün okulu olamayan alanları yıkarak, hem depreme dayanıklı hem de daha modern konutlar yaparak, etrafında yeşil alanları ile parkları ile okulları ile daha güzel alanları inşallah hizmetinize sunmuş olacağız" diye konuştu.

Başkan Tahmazoğlu, kuraya girenlerin içlerini ferah tutmalarını isteyerek, "Açık ve net bir şekilde söylüyorum, zerre kadar, hiç kimsenin şüphesi olmayacak şekilde açık şeffaf bir kura çekiyoruz. Kurada ismi çıkanlara şimdiden hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, CHP Milletvekili Kamer Genç'in Bakan Şahin için kullandığı ifadeler yönelik olarak, "Kimse Fatma bacımıza Fatma anamıza söz söyleyemez, laf söyleyemez, kötü laf edemez. CHP Milletvekili Kamer Genç'i Buradan şiddet ile kınıyoruz. Çok şükür şunu duymakta kısmet oldu. Muhalefet vekilimizin bir tanesi daha önce Gaziantep milletvekiliydi. Dedim ki 'Fatma Bakana yapılanı kendi partimizden olmasına rağmen kınıyor musunuz, tasdikliyor musunuz' Halil dedi: 'Mümkün mü kınamamak, o kişi bizim partiye bile yakışmıyor' dedi" şeklinde konuştu.

Yapılan çekilişle Mavikent Konutları'nın bin asıl sahibi bugün belli olurken, yedek bin kişinin çekilişi yarın Şahinbey Parkı'nda yapılacak kura ile belirlenecek.

http://www.haberler.com

Haberin Alındığı Kaynak»www.emlaktasondakika.com

EN SON EMLAK HABERLERİ

 • Çalışana müjde! İstifa edene de işsizlik maaşı 08:17

  Çalışana müjde! İstifa edene de işsizlik maaşı İşsizlik Sigortası Fonu'nun kapsamı genişletildi. 90 milyar lirayı bulan fondna, işten kovulanlar maaş alıyordu. Ancak esnemeye gidildi...

  EMLAK EKİ » 10.02.2016 08:17 F5Haber'de Oku
 • Dönüşüme dev kaynak 08:07

  Dönüşüme dev kaynak Kentsel dönüşüm çalışmalarının son hız devam ettiği kapsamda, Çevre Bakanlığı'nca 2 milyar lira kaynak ayrıldı...

  EMLAK EKİ » 10.02.2016 08:07 F5Haber'de Oku
 • Enerjiye dev yatırım 08:02

  Enerjiye dev yatırım Enerji Bakanı Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı'nın yolunu ve bütçesini açıkladı. Buna göre, enerjiye 10 yılda 330 milyar lira yatırım olacak

  EMLAK EKİ » 10.02.2016 08:02 F5Haber'de Oku
 • Milyonlarca kişiye müjde! Maaşlar artıyor 07:37

  Milyonlarca kişiye müjde! Maaşlar artıyor Hükümetin seçim sözü yerine geliyor... Memurlar bu ay derece zammını alırken çalışan emeklinin de kesintisi bitecek

  EMLAK EKİ » 10.02.2016 07:37 F5Haber'de Oku
 • Ekonominin lokomotifi yüzde 11 büyüdü 18:37

  Ekonominin lokomotifi yüzde 11 büyüdü Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen gayrimenkul sektörü analizi sonuçlandı. Rapora göre, yurt genelinde konut satışları yüzde 11 yükselişe geçti.

  EMLAK EKİ » 09.02.2016 18:37 F5Haber'de Oku
 • Kadın komutanlar çoğalacak! 18:27

  Kadın komutanlar çoğalacak! İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı'na sözleşmeli kadın astsubay alınacağını duyurdu. Başvurular 29 Şubat'a kadar devam edecek.

  EMLAK EKİ » 09.02.2016 18:27 F5Haber'de Oku
 • İşte vatandaşın yeni yatırım aracı! 18:12

  İşte vatandaşın yeni yatırım aracı! İnşaat sektörünün vazgeçilmez aracı vinçler, vatandaş için de yeni yatırım aracı haline geldi. 1 milyon euroya alınan vinç, yılda 2 milyon doların üzerinde kar elde ettiriyor.

  EMLAK EKİ » 09.02.2016 18:12 F5Haber'de Oku
 • Dünyada bir ilk! Mutluluk Bakanlığı! 18:07

  Dünyada bir ilk! Mutluluk Bakanlığı! Birleşik Arap Emirlikleri, dünyada bir ilk olan uygulamayı yakın zamanda başlatacak. Yeni bakanlıkların kurulacağını ifade eden BAE Başbakanı Raşid el Maktum, Mutluluk Bakanlığı kurulacağını...

  EMLAK EKİ » 09.02.2016 18:07 F5Haber'de Oku
 • Doğalgaz boru hattına dev teklif! 17:57

  Doğalgaz boru hattına dev teklif! BOTAŞ Genel Müdürlüğü binasında yapılan, Şırnak doğalgaz boru hattı ihalesine 4 firmadan teklif geldi. Tekliflerin en düşüğü 29 milyon dolar olurken, en yükseği de 124 milyon dolar oldu.

  EMLAK EKİ » 09.02.2016 17:57 F5Haber'de Oku
 • iPhone 7 seramik olacak! 17:47

  iPhone 7 seramik olacak! Apple'ın henüz çalışmaları devam eden yeni amiral gemisi iPhone 7 hakında çıkan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Apple'ın ilk su geçirmez cihazı olma özelliği taşıyan iPhone 7'nin arkasının da...

  EMLAK EKİ » 09.02.2016 17:47 F5Haber'de Oku
PageSkinBanner
PageSkinBanner