» » EKONOMİ EKİBİ »

Avea inTouch 1 liradan satılacak!

Avea inTouch 2, tarifeye ek, ayda 1 TL'den başlayan fiyatlarla veya KDV dahil peşin 449 TL'ye satılacak. Avea inTouch 2 kullanıcılarına, Avea Bulutt Servisi'nden 12 ay boyunca 4 GB saklama alanı da hediye edilecek.

Avea inTouch 1 liradan satılacak!

Türkiye'deki akıllı telefon kullanıcı tabanını genişletmek olduğunu söyleyen CEO Erkan Akdemir, geçen yıl en çok iletişim yatırımı yaptıkları konulardan birinin akıllı telefonlar olduğunu, 2013'te de buna devam edeceklerini kaydetti.

Akıllı telefonlarda yüzde 27'lik paya eriştiklerini ifade eden Akdemir, “Bu rakam geçen yıla göre 8 puanlık artış, yani 1 milyon 300 bin adet daha fazla akıllı telefon kullanıcısı demek. 2013 birinci çeyrek sonu itibariyle 3 milyon 700 binden fazla Avea müşterisi, hızlı 3G internetin de tadını çıkarıyor” dedi.

Bebek sayısının 4 katı

Dünya genelinde akıllı cihazlara yönelimin arttığını, bu eğilimin Türkiye'de de aynı olduğunu anlatan Akdemir, “Dünya genelinde cihaz pazarındaki satış adetleri son çeyrekte, yüzde 4 artışla 419 milyona ulaştı. Akılı cep telefonu satış adetleriyse yüzde 42 artışla 216 milyon adet oldu. Ülkemizde de bu trend kaçınılmaz olarak artarak devam edecek” dedi. Akdemir, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz yıla baktığımızda, Türkiye'de 1 milyon 240 bin bebek dünyaya gelmiş. Satılan akıllı telefon sayısı ise 5.5 milyon yani tam 4.5 katı! Üstelik akıllı telefon sadece gençlerin değil her yaş grubunun ilgisini çekiyor. 55 yaşın üstündeki müşterilerimiz, toplam akıllı telefonlu müşterilerimizin yüzde 7'si. Ama en önemlisi geçen yıla göre en yüksek artış da bu grupta. 2013 yılı birinci çeyrek dönemi itibariyle, Türkiye'de cepten internet kullanan insan sayısı, 2011'e göre iki kattan daha fazla artarak 10 milyonu aştı.”

4 inç ekrana, 1 GHz işlemciye ve 5 MP kameraya sahip

Haberin Alındığı Kaynak»www.ekonomiekibi.com