» » DHA »

Kuzu'yu Yumurtadan Ak Parti'li Kadın Kurtardı

Kuzu'yu Yumurtadan Ak Parti'li Kadın Kurtardı

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) konferans veren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu'yu bu kez yumurtadan AK Parti'li bir kadın kurtardı. Gözaltına alınan 5 kişi ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

ÇOMÜ Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Didem Yaman Amfisi'nde Kariyer Günleri kapsamında bugün 'Türkiye'nin Güncel Sorunları' konulu konferans veren Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, yeni anayasa hazırlıkları, parlamenter rejim ve başkanlık sistemleri hakkında bilgi verdi. Bu sırada, dinleyiciler arasındaki üniversite öğrencisi A.B.C., Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu'ya yumurta atmak için hareketlendi. Durumu fark eden AK Parti Biga Kadın Kolları Üyesi Kadriye Kurtul refleksle elini havaya kaldırdı. A.B.C.'nin, Kuzu'ya atmak istediği yumurta AK Parti Biga Kadın Kolları Üyesi Kadriye Kurtul'un eline çarpıp kırıldı. Yumurtanın akı ve sarısı etrafa sıçradı ve protokolde oturanların sırtlarına geldi. AK Parti Kadın Kolları üyeleri ve Biga Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Özkan yumurtadan nasibini aldı. Yumurtanın kendisine atılmak istediğini fark eden Kuzu da eğilip kendisini korudu.

Bu arada aynı grup içinde yer alan öğrenciler pankartlar açıp, "Özgürlüğümüzü istiyoruz. Gülşah ve Meral serbest bırakılsın. Bizi kimse yıldıramaz" diye sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine, üniversitedeki özel güvenlik görevlileri öğrencilere müdahale etti. Öğrenciler konferans salonundan dışarıya çıkartıldı. Yumurtayı atmak isteyen A.B.C. ile pankart açıp slogan atan öğrenciler, E.R., H.A., B.H. ve E.Z. jandarma tarafından gözaltına alındı. İfadeleri alınan 5 üniversiteli daha sonra serbest bırakıldı.

Yapılan davranışın yanlış olduğunu belirtip konuşmasına devam eden Kuzu, "Eğer bu arkadaşlar tepkilerini bu şekilde göstermeyip soru yöneltselerdi biz de her sorunun cevabı vardır, soracaklarına da cevabı verirdik" dedi. Konferans, yaşanan olayın ardından bir saat daha devam etti. Kuzu, konuşmasını bitirip öğrencilerin sorularını cevapladı.


Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Diyarbakır'da tehlikeli gerginlik 12:06

  Diyarbakır'da tehlikeli gerginlik Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Hüda-Par'lı bir grubun internet kafeye broşürü asmak istemesi üzerine çıkan kavgada 2 kişi bıçaklanarak ağır yaralandı.

  F5HABER » 24.05.2015 12:06
 • Çocukların tehlikeli oyunu 12:03

  Çocukların tehlikeli oyunu Adana'da 3 çocuğun hareket halindeki motosikletin sepetine asılarak gitmesi görenleri şaşırttı.

  F5HABER » 24.05.2015 12:03
 • Off-Road nefesleri kesti 12:01

  Off-Road nefesleri kesti Off-Road yarışları için hazırlık yapan araç sürücüler, geçtikleri parkurlarda yürekleri ağza getirdi. 'Bunlar çıldırmış olmalı' dedirten görüntülerde bayanların heyecanı da dikkatlerden kaçmadı.

  F5HABER » 24.05.2015 12:01
 • Günün önemli gelişmeleri 12:01

  Günün önemli gelişmeleri Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik.

  F5HABER » 24.05.2015 12:01
 • Trafik kazası geçiren polis şehit oldu 12:00

  Trafik kazası geçiren polis şehit oldu Arnavutköy'de polis aracıyla bir doktorun kullandığı otomobil kafa kafaya çarpıştı

  HABERTÜRK » 24.05.2015 12:00 F5Haber'de Oku
 • Genelkurmay, dev tatbikattan görüntü paylaştı 11:59

  Genelkurmay, dev tatbikattan görüntü paylaştı Genelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile ilgili görüntü ve fotoğraf paylaştı.

  F5HABER » 24.05.2015 11:59
 • PKK ile o örgüt arasında gerginlik 11:59

  PKK ile o örgüt arasında gerginlik PKK, İran peşmergelerini ablukaya alıp bölgeyi terk etmelerini istedi

  F5HABER » 24.05.2015 11:59
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölücü örgüte sığındılar 11:57

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölücü örgüte sığındılar Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel yapının liderine, "Bölücü örgütün gölgesine sığınmak da seni kurtaramayacak" dedi. Doğan Medya Grubu'na ise "Bugüne kadar her fırsatta ortaya koyduğunuz iki...

  YEDİ RENK HABER » 24.05.2015 11:57 F5Haber'de Oku
 • PKK'dan şok ölüm listesi 11:57

  PKK'dan şok ölüm listesi HDP'nin Güneydoğu'daki seçim kampanyasını PKK üstlendi. Terör örgütü, HDP'ye oy vermeyeceğini belirtenlerin evlerini işaretleyor, "ölüm listeleri" hazırlıyor. Terör örgütü bu da yetmezmiş gibi...

  YEDİ RENK HABER » 24.05.2015 11:57 F5Haber'de Oku
 • 'Tayyip Baba bizi kurtarsın' 11:57

  'Tayyip Baba bizi kurtarsın' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Güneydoğu'daki seçim ziyaretleri sırasında yaşadığı ilginç olayı anlattı. Nebati, "Seçmen PKK baskısından o kadar bıktı ki, bana gizlice, 'Tayyip...

  YEDİ RENK HABER » 24.05.2015 11:57 F5Haber'de Oku