» » Cihan »

Kaza yapan, izleyenlerin arasına dalan motorcular korkuttu

Kaza yapan, izleyenlerin arasına dalan motorcular korkuttu

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6. ayak yarışı Bursa'nın Gemlik İlçesi Şahin Tepe mevkiinde yapıldı. Zorlu parkurda motorcular zor anlar yaşadı. Taş ve kütük engellerinde düşen birçok motorcu büyük tehlike atlattı. Pistten çıkarak izleyicilerin arasına giren bazı motorcular yürekleri ağızlara getirdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Akülke, yarışlar hakkında yaptığı açıklamada ise "Yarışımız Gemlik'te 680 metrede gerçekleştiriliyor. Dört etaptan oluşuyor. Toplam 21 kilometrelik bir etabımız var. Burada yapay engeller var. Kaya geçişleri, taş geçişleri, atlama rampaları, kütük geçişleri, tekerlek geçişleri ile son derece keyifli bir ekstrem parkuru yapılmakta. Arkamızda vadide 7 kilometrelik kaya geçişleri var, dağlarla çevrili. Motosikletçilerimiz starttan stopa kadar keyifli anlar yaşatıyor. 87 yarışçımız var, biri dün kaza yaptı. Bugün 86 yarışçımız start aldı." ifadelerini kullandı.

YARIŞSEVERLER AKIN ETTİ

Gemlikliler ve yarış severler de şampiyonaya yoğun ilgi gösterdi. Her yaştan motor sever zorlu parkurda ter döken motorcuları izlerken keyifli anlar yaşadı. Vatandaşlar, heyecanlı geçen yarışlar hakkında şunları dile getirdi:

"Burada ilk kez yapılıyor. İnşallah bundan sonra her yıl yapılır. Dünya yarışları da yapılacakmış. Biz de buranın yerlisiyiz. Mutluyuz. Pist çok beğenilmiş. Memnunuz, zevkle seyrediyoruz. Baya da tehlikeli bir yarış."

SPORCULAR YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ

Bu arada, zorlu parkurda birincilik için uğraşan motorcular ilginç görüntüler oluşturdu. Özellikle kaya, taş ve kütük engelleri birçok sporcuyu zorladı. Taşları ve kütükleri geçemeyip düşen çok sayıda sporcu korkuttu.

Pistten çıkarak izleyenlerin arasına dalan bazı motorcular ise izleyenlerin yüreklerini ağza getirdi. Büyük tehlike atlatan sporcular, her şeye rağmen yarışı tamamlamayı başardı.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan