» » BUGÜN »

Shell'den akaryakıt alanlar dikkat

Dünyanın en pahalı akaryakıtını tüketen Türkiye'de akaryakıt firmaları da tüketiciye saç baş yoldurmaya devam ediyor.

Shell'den akaryakıt alanlar dikkat

Şikayet siteleri akaryakıt firmalarıyla ilgili yapılan şikayetlerle dolup taşıyor. Bu firmaların başında ise Shell istasyonları geliyor. Akaryakıt almak için Shell istasyonlarına uğrayan vatandaşları kötü sürprizler bekliyor. Şikayetvar.com adlı internet sitesine yapılan şikayetler okuyanlara pes dedirtiyor. Şikayetçilerin en büyük sıkıntısı ise problemleri karşısında muhatap bulamamaları. Seslerini duyurmak ve şikayetlerine çözüm bulabilmek için çalmadık kapı bırakmadıklarını belirten tüketiciler ne yapacağını şaşırmış durumda.

İşte sikayetvar.com adlı internet sitesine sadece geçtiğimiz birkaç hafta içinde yapılan o şikayetler:

SHELL Gün Sonu İşlemleri Aldıkları Gerekçesiyle Yakıt Vermediler!

Yol dönüşü gecenin bu saatinde tebriklerimi yazmak için mail atmak istedim. Saat 00:01'de İzmir- Aydın otoyolunda devam ederken, otoyoldaki tek benzin istasyonu olan shell benzin istasyonuna girdim. Yaklaşık 5 dk kadar bekledikten sonra görevli bir arkadaş, market bölümünden çıkmaya bile tenezzül etmeden, "gün sonu işlemleri yapıyoruz, saat 00:05 artık akaryakıt alamazsınız" dedi.

Benzin istasyonu kapanmış. Allah'tan aracım lpg'li ve depomda yedek benzinim var. Aydın'a kadar geldim. Şimdiye kadar hiçbir benzin istasyonunda, herhangi bir saatte yaşamadığım bir şey, size yemin ediyorum bir daha hiçbir Shell istasyonuna girmem. Siz de rahat rahat gün sonu işlemlerinizi yaparsınız.

SHELL Yanlış Yakıt Verildi!

Aracımı almış olduğum günden beri Shell'den GTL-dizel kullanıyorum. Shell istasyonlarından benzin almak için gittiğimde 3 defa pompa başında söylememe rağmen aracıma yanlış yakıt yüklenildi.Yükleme yapıldıktan sonra istasyonda görüşebilecek bir yetkili bulamadığım için 4442020'yi aradım. Sözde çok yardımcı olma gayretinde olan çağrı merkezi,yaşattığımız mağduriyeti küçük bir hediye göndererek telafi edelim dediler.

Şuan şikayetimi iletmemin neredeyse 2. ayı daha gönderecekler.İlk 1 ayda hazırlıyoruz,gönderiyoruz vb bahanelerle geçiştirirken şimdi gönderecekleri hediyenin ellerinde kalmamış olduğunu belirttiler.Hediyelerini geçtim yine sözde işe yarayan Shell club kartlarında birikmiş olan puanları kullanacabileceğimi ilettiler.Pompacıya durumu izah ettiğimde bana yakıt verme işleminin olmadığını,teknik hata verdiğini belirtti.

1 hafta sonra yakıt almaya gittiğimde puanların kullanıldığını herhangi bir şekilde yakıt alamayacağım iletildi. Shell Genel Müdürlüğü'nde herşeyi bariz görmelerine rağmen bu kadar çaresiz olmalarına inanamıyorum.Tuzla ....Shell'de işlemin gerçekleşmediğini,teknik hatanın olduğunu hatırlayan pompacı"ben durumu çok iyi hatırlıyorum 10 TL size cebimden yakıt verebilirim" cevabını verebilirken , 444 20 20'nin 2 aydır bir işlemi inceleyebiliyor olmasına inanamıyorum.Pompacının cebindekine kadar düşecek bir kurumdan bugünden itibaren benzin almıyorum. Hatalı mazot koyulmasından dolayı da aracımı incelemeye götüreceğim,süreci mahkemeye taşıyacağım.

SHELL Mazot Yüklemesi Yapılamadı!

E5 üzerinde bulunan '.... Petrol' isimli istasyondan 50 TL değerinde mazot aldım. Mazot almadan önce aracımda benzin düğmesi yandı ve 90KM daha gidebileceğimi gösteriyordu.

Benzim depom 200 TL'ye dolmakta ve her full doldurmada min 800KM yapmaktayım. Aracımda yakıt gösterme çubuğunda 6 cizgi mevcut. Mazot almadan önce tek çizgi olan yakıt gösterme çubuğu 50 TL'lik yakıtı aldıktan sonra da tek çizgide kaldı. Bu sefer aracım 170 KM gidebileceğimi gösterdi.

Normalde, başka diğer şirketlerden 50 TL'lik mazot aldığımda aracımın göstergesi min 3 olarak, gidebileceğim KM'de minimum 200 göstermektedir. Shell'den aldığım mazot ile diğer firmalardan aldığım mazot değerler , birbirini tutmadı. Bu sorunu hemen farkettim. Bu durumdan şikayetçiyim ve bir daha Shell'den mazot almayacağım.

SHELL KGS KARTI GEÇERSİZ ÇIKTI

Bursa ..... Tesislerindeki Shell istasyonundan kgs kartı alıp içine de 15 TL yüklettim, karşıma ilk gelen geçişte kartı okutmak için uzattığımda geçersiz kart yazısını okuyunca çaresiz kaçak olarak geçtim ve ceza yedim tabi (ardında birkaç geçiş daha yapmak zorunda kaldım çünkü yeni bir kart alacak yer yok).

Taa ki İstanbul'da Esenler .... Petrolden yeni bir kart alana kadar ki ordaki arkadaşa durumu izah etmeme rağmen kesinlikle diğer arkadaşın kaydı yanlış oluşturduğunu herhangi bir sıkıntı olursa bana gelin diyen kasiyer arkadaştan yeni bir kart satın alıp içine de yeni yükleme yaptırmama değin, aynı sıkıntıları yaşadım.

Geçersiz kart bankanızla görüşün benim bu yol macerasında hiç ama hiçbir suçumun olmadığı kanaatindeyim. Plakama kesilen cezaları Shell firmasının karşılaması gerektiği kanaatindeyim.

SHELL Puanım Yüklenmedi!

14 Mart'ta Edirne .... Shell istasyonundan 115 TL'lik euro dizel mazot aldım. 14 Mart'ta kampanya vardı. 50 TL'lik alışverişe 5 TL'lik bonus kampanyası vardı. Bunun 50 lirasını 4402 9300 0511 8561 numaralı TEB bonus kartımla ödedim.

Ödemeden önce 0555 718 1*** numaralı hattımdan TEB bonus kartımla ilgili kampanya katılım mesajını gönderdim. Oradaki ilgili kişi de bu soruları bana sordu, ben de ona gönderdiğimi ve bu karttan 50 TL çekmesi gerektiğini söyledim.O da kampanyada puanın 12 Nisan'da yüklenecegini ve Shell'de kullanabileceğini söyledi. Ben de bugün Shell istasyonuna gittim ve puanım yüklenmemiş.

MAZOTTAN SU ÇIKTI

Mazot aldım, aracımı biraz kullandıktan sonra silkelenmeye başladı ve yol bilgisayarında mazotta su var ibaresi çıktı. Aracı park edip ertesi gün denemeye karar verdim ve araba çalışmadı bile. İstasyonu aradım şimdiki arabaların çok hassas ve teknolojik olduğunu söyleyip bir kusurlarının olmadıgını söyleyip Shell'i arayın dediler.

Shell'i aradım ertesi gün bir arkadas elinde 1lt'lik kavanozla geldi ve 3 ayrı filtresi olan araçtan mazot istedi şaka gibi.Sanki bı bardak su ister gibi.Sadece bunun için servisten bir arkadaş getirttim ve arabanın deposunu tamamen sökmek zorunda kaldı, tam bir lt verebilmek için, verilen mazottaki su gibi saydam tabakayı usta gördü, ben gördüm, Shell yetkilisi ben yorum yapamam yanlış olur dedi.

O mazot merkezlerine gitti bir hafta sonra mazotta su yok sadece hafif bulanıklık var dediler. Herşey bir tarafa en fazla bana ağır gelen bu büyük gibi gözüken firmaya numune verebilmek için yaptığım masraf, harcadığım zaman traji komik bir son.

SHELL Zorla Fazladan Benzin Satıyorlar!

17 Nisan 2012 günü 14.00 sıralarında eşim 59 ** *** plakalı aracıyla İstanbul .... bulunan Shell benzin istasyonuna giderek 100 TL benzin almak istediğini söylemiş, pompacı önce 50 TL benzin koymuş, ardından eşim durumu fark edip 50 TL koyduğunu söyleyince bu seferde 100 TL'lik benzin koyup, eşime toplamda 150 TL'lik benzin satmışlar.

Eşim durumu söyleyince bunun geri dönüşü olmaz alamayız demişler. Ben kendim istasyon müdürü ile görüştüğümde, eğer bu kadar dert yapıcaksanız eşiniz geri gelsin benzini geri alalım diye bir cevapla karşılaştım. Eşim başka bir semte gitti, tekrar benzin istasyonuna dönmeye kalkarsa zaten aynı para karşılığı olan benzini tüketecektir. Benim düşüncem bu istasyon sıklıkla aynı taktiği uygulayıp insanlara zorla fazla benzin satmaktadırlar.

Ben 50 TL'lik zararımın karşılanmasını ve bir daha başkalarının başına aynı istasyonda böyle bir durum yaşanmaması için şikayette bulunmak istiyorum.

SHELL Personel Kaba Davrandı!

Shell .... Şubesi'nden aracıma dizel yakıt alırken Fuelsave olmasını özellikle belirttim ve içeri girdim. Çıktığımda aracıma Shell V-Power dizel koydular.

Bu olay bir çok Shell şubesinde başıma geliyor. Eğer özellikle belirtmediğiniz taktirde yüksek oktan benzin veya Shell V-Power dizel koyuyorlar. Çıktığımda personele özellikle size belirttim dediğimde çok kaba bir dille "ne olacak bunu kullanın sizde arada ne kadar fark var ki" dedi. Kendisine aracımın zaten bu yakıta ihtiyacı olmadığını ihtiyacım olmayan bir şey için fazla para ödemek istemediğimi belirttiğimde neredeyse dayak yiyecekmişim gibi üzerime yüklendi.

Shell internet sitesinden şikayet metni doldurdum ilgileneceğiz dediklerinden sonra aylardır geri dönüş yapılmadı. Zorunda olmadıkça iki aracıma da Shell'den yakıt almamaya özen gösteriyorum. Kişilerin bir şirketi tercih nedeni daha çok kişisel hizmettir. Bu hizmetin eksikliğinden dolayı kendilerinden akaryakıt almıyorum.

Haberin Alındığı Kaynak»ekonomi.bugun.com.tr