HABERLER»GÜNDEM»Cihan»10 Ekim 2012 Çarşamba, 20:36

Edremit'in yeni Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar oldu

Edremit'in yeni Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar oldu

Balıkesir'in Edremit Belediye Meclisi'ndeki kapalı oturumda yapılan oylamada, MHP'li meclis üyesi Fatih Çağlar 8 oyla belediye başkan vekili seçildi.

Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç'ın tutuklu yargılanması nedeniyle Belediye Meclisi, bugün kapalı oturum ile bir araya geldi. Meclis Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker'in yönettiği oturum öncesinde polis toplantı salonu önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Kapalı usulle oy kullanılan ve 4 tur yapılan seçimin birinci turunda; Mustafa Çakmakçı 7, Fatih Çağlar 6, Şükrü Çay 2 oy aldı. İkinci tur oylamada; Yılmaz Diker 3 oy, Fatih Çağlar 5 oy, Mustafa Çakmakçı 7 oy aldı. Aranılan salt çoğunluk yakalanamadığı için 3. tur oylamaya geçildi. Üçüncü turda ise, Mustafa Çakmakçı 7, Fatih Çağlar 8 oy aldı. Yine sonuç alınmaması nedeniyle geçilen 4. turda kanun gereği en fazla oy alan kişinin vekil seçilmesi gerektiğinden 8 oy alan MHP'li Fatih Çağlar başkan vekili seçildi. Diğer aday Mustafa Çakmakçı'ya ise 7 oy çıktı.

Toplantının sonucunu açıklayan Meclis Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker, sonucun hayırlar getirmesini diledi. Yeni Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, üyelere yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bana gösterilen bu güven için öncelikle teşekkür ediyorum. Bu zor ve stresli süreci hep birlikte yönettik. Tuncay başkanım gelene kadar birlik ve bütünlük içinde bu görevi yapmaya çalışacağız. Bugün buraya maalesef bir zorunluluktan dolayı toplandık. Belediye Başkanı Tuncay Kılıç bir süreliğine görevinden ayrılmıştır. En kısa zamanda aramıza dönmesini bekliyoruz. Türk adaletine ve hukukuna saygılıyız. Ancak geç gelen adaletin, adalet olmadığını biliyor, hukukun en kısa sürede, en doğru kararı vereceğine inanmak istiyoruz. Başkanımızın arkasındayız. Bu onurlu görevi yürütürken, öncelikle Edremitli vatandaşlarımızdan, sonra meclis üyelerimizden, sevgili Edremit Belediyesi personelimizden, MHP'li dava arkadaşlarımızdan öncelikle yardım, sonra da anlayış bekliyorum. Zaman, kişisel hesaplaşma ve suçlama zamanı değil, şov yapma ve siyasi rant peşinde koşma zamanı değil, Edremit Belediyesi'ni hep birlikte bu sıkıntılı durumdan en zararla çıkarma zamanıdır. Bundan sonra Edremit Belediyesi için hep birlikte adımlar atacağız. Allah yardımcımız olsun. Allah hiçbirimizi utandırmasın." dedi.

MHP İl Başkanı Mehmet Duran ve siyasi parti ilçe başkanlarının da katıldığı toplantı sonrasında Fatih Çağlar tebrikleri kabul etti.


Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Taner Yıldız: Elektrik verilmeyen yer kalmadı 20:59

  Taner Yıldız: Elektrik verilmeyen yer kalmadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de iletim hatlarında enerjisiz bir yerin kalmadığını bildirdi.

  VATAN » 31.03.2015 20:59 F5Haber'de Oku
 • Kesintiden dolayı SGK tahsilat sürelerini uzattı 20:53

  Kesintiden dolayı SGK tahsilat sürelerini uzattı SGK, elektrik kesintisinden dolayı 31 Mart'ta süresi dolan prim ve diğer alacakların tahsilat süresini uzattı.

  AJANSHABER » 31.03.2015 20:53 F5Haber'de Oku
 • Adliyede operasyon başlatıldı! 20:49

  Adliyede operasyon başlatıldı! İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Berkin Elvan davasının soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı odasında rehin alan şahıslara yönelik operasyon başlatıldı. Operasyon sırasında adliyeden silah...

  F5HABER » 31.03.2015 20:49
 • Taner Yıldız: Elektrik verilmeyen yer kalmadı 20:45

  Taner Yıldız: Elektrik verilmeyen yer kalmadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de iletim hatlarında enerjisiz bir yerin kalmadığını bildirdi.

  CNNTÜRK » 31.03.2015 20:45 F5Haber'de Oku
 • Okulda cinsel tacize 10 yıl hapis ! 20:39

  Okulda cinsel tacize 10 yıl hapis ! Kastamonu'da ilkokulda kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen sanık 10 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  F5HABER » 31.03.2015 20:39
 • PETKİM'den yükselen siyah duman korkuttu 20:34

  PETKİM'den yükselen siyah duman korkuttu İzmir'in Aliağa ilçesindeki Petkim PetroKimya Holding A.Ş.'nin bazı fabrika bacalarından zaman zaman çıkan alevlerle birlikte yükselen kara duman, endişe yarattı. Siyah dumanın nedeninin; kesinti...

  CNNTÜRK » 31.03.2015 20:34 F5Haber'de Oku
 • İstanbul’da alacak verecek cinayeti 20:32

  İstanbul’da alacak verecek cinayeti Silivri'de çay bahçesi işletmecisi bir şahıs, eski ortağı tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayetin iki ortak arasında yaşanan alacak verecek meselesi yüzünden işlendiği ileri sürüldü.

  F5HABER » 31.03.2015 20:32
 • Alacak verecek kavgası! 1 ölü 20:31

  Alacak verecek kavgası! 1 ölü Silivri'de çay bahçesi işletmecisi bir şahıs, eski ortağı tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Cinayetin iki ortak arasında yaşanan alacak verecek meselesi yüzünden işlendiği ileri sürüldü

  HABERTÜRK » 31.03.2015 20:31 F5Haber'de Oku
 • Korkunç iddia! Polis noktalarını havaya uçururuz 20:28

  Korkunç iddia! Polis noktalarını havaya uçururuz Halk Savunma Birliği, iki ayrı polis noktasına bomba koyduklarını ve eylemcilere zarar gelmesi durumunda patlatacaklarını iddia etti.

  VATAN » 31.03.2015 20:28 F5Haber'de Oku
 • Danıştay'dan başörtüsü kararı 20:25

  Danıştay'dan başörtüsü kararı Hukukçu Kadınlar Platformu Başkanı​ Avukat Figen Şaştım, Danıştay'ın başörtülü avukatlarla ilgili kararını, "Türkiye'yi vesayet rejimine mahkum etmeye çalışan, hukuk ve özgürlüklere karşı cephe açmış...

  HABERTÜRK » 31.03.2015 20:25 F5Haber'de Oku