» » AKTİF HABER »

Ünlü Oyuncu Ülkücülerden Helallik İstedi

Erzincan'da kurtuluş bayramı etkinliklerinde sahne alan tiyatrocu Ahmet Yenilmez, ülkücülere seslenerek haklarını helal etmelerini istedi.

Ünlü Oyuncu Ülkücülerden Helallik İstedi

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, "Öcalan da siyasi muhatap olarak kabul edilmelidir, Milliyetçiler ve ülkücüler de görüşmeli.", "MHP bugün ülkücü hareketi temsil etmiyor. Temsil etmiş olsa kaba bir hesapla yüzde 30 oy alırdı." ifadelerini kullanmasına Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camianın tepkilerine neden olmuştu. Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'nci yıl dönümü törenlerine katılan Sanatçı Ahmet Yenilmez, konuşmalarından dolayı ülkücü camiaya seslenerek, yaptığı açıklamalardan dolayı haklarını helal etmelerini istedi.

Erzincan Valiliği ve Belediyesi tarafından organize edilen törenler kapsamında 'Kınalı Kuzular' adlı tiyatro oyununu Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sahneleyen Ahmet Yenilmez için güvenlik güçleri geniş önlemler aldı. Tiyatro gösterimi öncesi yaptığı açıklamalar ile ilgili ülkücü camiaya seslenen Sanatçı Ahmet Yenilmez, "Vatanın ha ekmeğini yemişim ha uğrunda kurşun diyerek, vatanımızın bütünlüğü, insanımızın birlik ve beraberliği, bayrağımızın tekliği, Ezan-ı Muhammediyenin susmaması için ömrünü adayan gönül daşlarıma, ülküdaşlarıma seslenmek istiyorum. Ahmet Yenilmez dünyanın neresinde olursa olsun, bir ülküdaşı için verebileceği bir şey varda o esirgerse o Ahmet Yenilmez'e haram olsun, zıkkım olsun. Eğer Ahmet Yenilmez samimi duygularını ifade ederken, haklılığını ve haksızlığını aramadan bir gönlün kırılmasına sebep oldu ise ben buradan sesleniyorum. Tüm ülkücülerden ve ülküdaşlardan helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler. Onların ak alınlarından, nasırlaşmış tertemiz ellerinden ve ayaklarından öper bu Ahmet Yenilmez" dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır başta olmak üzere bazı kurum müdürleri ve çok sayıda izleyicinin katıldığı Belediye Mehteran Ekibinin gösterisinin ardından sahneye çıkan sanatçı Ahmet Yenilmez, 'Kınalı Kuzular' adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Tiyatro gösterisinin sonunda Belediye Başkanı Yüksel Çakır, sanatçı Ahmet Yenilmez'e deri üzerine işlenmiş Türk bayrağı hediye etti. Başkan Çakır, gösteri için Ahmet Yenilmez'i tebrik ettiğini ifade ederken, "Tespitlerini, saptamalarını, paylaşımlarını bir televizyon programında dile getirdikten sonra bir camianın kendisinin söyledikleri değil, algıladıkları ile orantılı olarak, o algılamadan oluşan alınganlığı düzeltmek adına göstermiş olduğu erdemlilikten dolayı da kendisini canı gönülden tebrik ediyorum." açıklamasında bulundu.

Haberin Alındığı Kaynak»www.aktifhaber.com

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Yürek yakan görüntü 09:59

  Yürek yakan görüntü Tekirdağ'da meydana gelen trafik kazasında aracıyla bariyerlere çarpan İbrahim Akgül aracındakileri bir vatandaşın evine yerleştirdikten sonra aracına bakmaya döndüğünde 2 aracın üzerinden geçmesi...

  MİLLİYET » 04.05.2015 09:59 F5Haber'de Oku
 • Piyanonun İcadı Doodle yapıldı, Piyano bakın nasıl icat edildi 09:57

  Piyanonun İcadı Doodle yapıldı, Piyano bakın nasıl icat edildi Piyanonun icadı bugün Doodle oldu. Özel günlerde Google tarafından tasarlanan Doodle'lara bugün bir yenisi eklendi. Peki piyanonun icadı nasıl gerçekleşti? Piyanonun icadını kim gerçekleştirdi?

  YEDİ RENK HABER » 04.05.2015 09:57 F5Haber'de Oku
 • Hüseyin Gülerce'den Gülen'e: Kaybettiniz 09:57

  Hüseyin Gülerce'den Gülen'e: Kaybettiniz Hüseyin Gülerce, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından yollarını ayırdığı Fethullah Gülen'e mesaj gönderdi. Gülerce, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı doğru okuyamadınız, kaybettiniz" dedi.

  YEDİ RENK HABER » 04.05.2015 09:57 F5Haber'de Oku
 • Ufuk-Pelin Yıldırım kimdir? 09:57

  Ufuk-Pelin Yıldırım kimdir? Ünlü şarkısı Ufuk Yıldırım ve eşi Pelin bu akşam Ben Bilmem Eşim Bilir'de yarışacak. Ünlü çift şarkılarıyla olduğu kadar eğlenceli diyalogları ile de herkese keyifli dakikalar yaşatacak. Ufuk-Pelin...

  MİLLİYET » 04.05.2015 09:57 F5Haber'de Oku
 • Zap’a düşen araçtaki beş kişiye ulaşılamıyor 09:56

  Zap’a düşen araçtaki beş kişiye ulaşılamıyor Hakkari'de bir otomobil Zap suyuna yuvarlandı. Araçtaki 5 beş kişi ise kayboldu.

  F5HABER » 04.05.2015 09:56
 • Krause'nin gizemli aşkı 09:56

  Krause'nin gizemli aşkı Asuman Krause'nin İbrahim Çelikkol'la birlikte olduğu iddia ediliyordu...

  HABERTÜRK » 04.05.2015 09:56 F5Haber'de Oku
 • Metrobüste dehşet anları 09:54

  Metrobüste dehşet anları İstanbul Bahçelievler'de metrobüse binip işe gitmek isteyen iş güvenlik uzmanı Eda Ö., önce tacize uğradı ardından gasp edildi. Direnen genç kızı bıçaklayan saldırgan kayıplara karıştı

  HABERTÜRK » 04.05.2015 09:54 F5Haber'de Oku
 • Bir devir sona erdi! 09:53

  Bir devir sona erdi! Yeni Yargı Reformu Stratejisi'yle vatandaş da yargı da rahatlayacak. Ücretsiz avukat imkânıyla kimse "Param yok, mahkemeye gidemiyorum" demeyecek. Devletin vatandaşa sağladığı avantajlarla adli süreç...

  ÜLKE HABER » 04.05.2015 09:53 F5Haber'de Oku
 • Kaza yapan aracına bakarken iki araç üzerinden geçti 09:53

  Kaza yapan aracına bakarken iki araç üzerinden geçti Tekirdağ'da kaza yaptığı otomobiline bakan bir kişi, iki aracın üzerinden geçmesi sonucu hayatını kaybetti.

  F5HABER » 04.05.2015 09:53
 • Kan arayan ve vermek isteyenler Kanbul’da buluşuyor 09:51

  Kan arayan ve vermek isteyenler Kanbul’da buluşuyor Genç girişimci Taylan Bolat tarafından oluşturulan Kanbul projesi ile acil kan ihtiyacı olan kişiler kan vermek isteyenleri buluşturuyor.

  F5HABER » 04.05.2015 09:51