» » AKTİF HABER »

Ünlü Oyuncu Ülkücülerden Helallik İstedi

Erzincan'da kurtuluş bayramı etkinliklerinde sahne alan tiyatrocu Ahmet Yenilmez, ülkücülere seslenerek haklarını helal etmelerini istedi.

Ünlü Oyuncu Ülkücülerden Helallik İstedi

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, "Öcalan da siyasi muhatap olarak kabul edilmelidir, Milliyetçiler ve ülkücüler de görüşmeli.", "MHP bugün ülkücü hareketi temsil etmiyor. Temsil etmiş olsa kaba bir hesapla yüzde 30 oy alırdı." ifadelerini kullanmasına Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camianın tepkilerine neden olmuştu. Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'nci yıl dönümü törenlerine katılan Sanatçı Ahmet Yenilmez, konuşmalarından dolayı ülkücü camiaya seslenerek, yaptığı açıklamalardan dolayı haklarını helal etmelerini istedi.

Erzincan Valiliği ve Belediyesi tarafından organize edilen törenler kapsamında 'Kınalı Kuzular' adlı tiyatro oyununu Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sahneleyen Ahmet Yenilmez için güvenlik güçleri geniş önlemler aldı. Tiyatro gösterimi öncesi yaptığı açıklamalar ile ilgili ülkücü camiaya seslenen Sanatçı Ahmet Yenilmez, "Vatanın ha ekmeğini yemişim ha uğrunda kurşun diyerek, vatanımızın bütünlüğü, insanımızın birlik ve beraberliği, bayrağımızın tekliği, Ezan-ı Muhammediyenin susmaması için ömrünü adayan gönül daşlarıma, ülküdaşlarıma seslenmek istiyorum. Ahmet Yenilmez dünyanın neresinde olursa olsun, bir ülküdaşı için verebileceği bir şey varda o esirgerse o Ahmet Yenilmez'e haram olsun, zıkkım olsun. Eğer Ahmet Yenilmez samimi duygularını ifade ederken, haklılığını ve haksızlığını aramadan bir gönlün kırılmasına sebep oldu ise ben buradan sesleniyorum. Tüm ülkücülerden ve ülküdaşlardan helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler. Onların ak alınlarından, nasırlaşmış tertemiz ellerinden ve ayaklarından öper bu Ahmet Yenilmez" dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır başta olmak üzere bazı kurum müdürleri ve çok sayıda izleyicinin katıldığı Belediye Mehteran Ekibinin gösterisinin ardından sahneye çıkan sanatçı Ahmet Yenilmez, 'Kınalı Kuzular' adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Tiyatro gösterisinin sonunda Belediye Başkanı Yüksel Çakır, sanatçı Ahmet Yenilmez'e deri üzerine işlenmiş Türk bayrağı hediye etti. Başkan Çakır, gösteri için Ahmet Yenilmez'i tebrik ettiğini ifade ederken, "Tespitlerini, saptamalarını, paylaşımlarını bir televizyon programında dile getirdikten sonra bir camianın kendisinin söyledikleri değil, algıladıkları ile orantılı olarak, o algılamadan oluşan alınganlığı düzeltmek adına göstermiş olduğu erdemlilikten dolayı da kendisini canı gönülden tebrik ediyorum." açıklamasında bulundu.

Haberin Alındığı Kaynak»www.aktifhaber.com