» » AKTİF HABER »

AÖF 2013-2014 Kayıt Yenileme İşlemleri İçin Tıklayınız ...

Yaklaşık 1.7 milyon AÖF öğrencisinin heyecanla beklediği AÖF kayıt işlemleri için tarih açıklaması AÖF tarafından açıklandı... AÖF kayıt yenileme işlemleri 16 Eylül'de başladı 25 Eylül'de AÖF kayıt işlemleri sona erecek. AÖF kayıtları belirlenen tarihte y

AÖF 2013-2014 Kayıt Yenileme İşlemleri İçin Tıklayınız ...

Açıköğretim Fakültesi (AÖF ) 2013-2014 Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. AÖF resmi açıklamayı yaptı ve kayıt işlemelerinin tarihini yayınladı.

Yaklaşık 1.7 milyom AÖF öğrencisinin heyecanla beklediği AÖF kayıt yenileme işlemleri için tarih açıklaması AÖF tarafından açıklandı...AÖF kayıt yenileme işlemleri 16 Eylül'de başladı, AÖF kayıt işlemleri 25 Eylül'de sona erecek. AÖF kaytılarını belirlenen tarihte yapamayan mazeretli AÖF öğrencileri için 26-27 Eylül tarihinden kayıt yenilemesi alınacak... İşte AÖF kayıt işlemlerine dair detaylar...

2013-2014 AÖF KAYIT YENİLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

AÖF kayıt işlemleri 16 Eylül Pazartesi günü http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden başladı... Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru ise Açık Öğretim Fakültesi Dekanlığı tarafından yayınlandı...

2013 AÖF GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Açıköğretim Fakültesi (AÖF ) 2013-2014 Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. AÖF resmi açıklamayı yaptı ve kayıt işlemelerinin tarihini yayınladı.

İşte AÖF kayıt yenileme ile ilgili yapılan resmi duyuru:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 2013-2014 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 1.aşama: "Ders Ekle-Sil" 2.aşama: "Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi" olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Kayıt yenileme işlemleri;

16 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayıp

25 Eylül 2013 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

26-27 Eylül 2013 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılmaktadır. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yenileme linkine girerek sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

16 - 25 Eylül 2013 tarihleri arasında AÖF kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 26, 27 Eylül 2013 tarihlerinde ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Banka ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan "Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfası"nda yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2013-2014 öğretim yılı Güz Dönemi "Öğretim Gideri" ve "Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı" ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

Mazeretli kayıtların son günü olan 27 Eylül 2013 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2013-2014 öğretim yılı "Öğretim Gideri" ve "Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı" ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2013-2014 öğretim yılı Güz Döneminde kaydı yenilenmez.

27 Eylül 2013 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, "Öğretim Gideri" ve "Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı" ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2013-2014 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından bizzat veya 444 10 26 numaralı telefonu arayarak yeni şifre alabilirler. Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler. 21 Eylül 2013 Cumartesi ve 22 Eylül 2013 Pazar günleri AÖF büroları kayıt yenileme işlemleri için açık olacaktır.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

AÖF'YE YENİ KAYIT NASIL YAPTIRILIR?

Kayıt Türü: ÖSYS YENİ KAYIT

Başvuru Tarihi: 02 Eylül 2013 Saat: 00.00 - 17 Eylül 2013 Saat: 17.00

Kayıt Tarihi: 02 Eylül 2013 - 14 Eylül 2013, Mesai Saatleri

Mazeretli Kayıt Tarihi: 16 Eylül 2013 - 17 Eylül 2013, Mesai Saatleri

Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

KAYIT ADIMLARI

* Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.

* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.

* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.

* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

BAŞVURU VE KAYIT

1) INTERNET BAŞVURU

ÖSYS Yeni Kayıt başvuru koşulları aşağıdadır:

2013 ÖSYS sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.

Başvuru koşullarını taşıyorsanız 02 Eylül 2013 - 17 Eylül 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. İnternet'ten başvuru işlemleri 17 Eylül 2013 saat 17.00'da sona erecektir.

Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken İnternet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle buraya tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

* Öğrenim Belgesi

* Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)

* Fotoğraf

* Internet Başvuru Belgesi

* Fotoğraflı-İmzalı Form

* Öğrenci Bilgi Formu

* Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca "tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m'den, bayan adayların 1.65 m'den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu" ile sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belgelerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) ile Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenen Belgeler:

* Lise Diplomasının Onaylı Fotokopisi

* Lise Diploması Denklik Belgesinin Onaylı Fotokopisi

* Türkçe Yeterlilik Belgesi

* Askerlik Belgesi (Sadece uyruğundan biri T.C. vatandaşı olanlar)

* Fotoğraf

* Internet Başvuru Belgesi

* Fotoğraflı-İmzalı Form

* Öğrenci Bilgi Formu

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini 02 Eylül 2013 - 17 Eylül 2013 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank'a yapmalıdırlar.

- Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

- Engelli Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda engelli olduğunu belgeleyen öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

4) AÖF BÜROSUNDAN KAYIT

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 02 Eylül 2013 - 17 Eylül 2013 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

AÖF 2013-2014 KAYIT VE SINAV TAKVİMİ

AÖF 2013-2014 ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ

AÖF 2013-2014 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ

AÖF 2013-2014 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ

AÖF Kayıt Ücretleri açıklandı. Açıköğretim Fakültesi AÖF kayıt ücretleri belli oldu. AÖF kayıt ücretleri ne kadar? Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları resmen açıklandı. Peki yeni dönem kayıt ücretleri ne kadar olacak?

AÖF Bahar Dönemi Kayıt Ücretleri: İşte en pahalı bölüm:

1-Adalet – 205.00

2-Bankacılık ve Sigortacılık -205.00

3-Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı -225.00

4-Çağrı Merkezi Hizmetleri – 205.00

5-Dış Ticaret -205.00

6-Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağ. – 365.00

7-Emlak ve Emlak Yönetimi - 205.00

8-Ev İdaresi -205.00

9-Fotoğrafçılık ve Kameramanlık -205.00

10-Halkla İlişkiler ve Tanıtım -205.00

11-İlahiyat -205.00

12-İnsan Kaynakları Yönetimi – 205

13-İşletme Yönetimi -205.00

14-Kültürel Miras ve Turizm -205.00

15-Laborant ve Veteriner Sağlık -225.00

16-Lojistik -205.00

17-Marka İletişimi -205.00

18-Medya ve İletişim -205.00

19-Menkul Kıymetler ve Sermaye Piy. -205.00

20-Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -205.00

21-Özel Güvenlik ve Koruma -205.00

22-Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi -205.00

23-Radyo ve Televizyon Programcılığı -205.00

24-Sağlık Kurumları İşletmeciliği -205.00

25-Sosyal Bilimler -205.00

26-Sosyal Hizmetler -225.00

27-Spor Yönetimi -205.00

28-Tarım -205.00

29-Turizm ve Otel İşletmeciliği -225.00

30-Turizm ve Seyahat Hizmetleri -225.00

31-Yerel Yönetimler -205.00

AÇIKÖĞRETİM AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN

1-Felsefe – 205.00

2-Sosyoloji -205.00

3-Tarih - 205.00

4-Türk Dili ve Edebiyatı -205.00

İKTİSAT FAKÜLTESİ AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN

1-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İliş. - 205.00

2-İktisat - 205.00

3-Kamu Yönetimi -205.00

4-Maliye - 205.00

5-Uluslararası İlişkiler - 205.00

Haberin Alındığı Kaynak»www.aktifhaber.com